Mateřská škola, Sobčice

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

pro předškolní vzdělávání

"KDYŽ JSME ZDRAVÍ, VŠE NÁS BAVÍ"

obr.svp.jpg

Školní vzdělávací program MŠ Sobčice má podnázev "Když jsme zdraví, vše nás baví".

Vychází z předpokladu, že pokud dobře známe sami sebe, cítíme se fyzicky dobře, budujeme pozitivní lidské vztahy kolem sebe a snažíme se být v souladu s přírodou a čerpat z ní, vyhne se nám většina nemocí, ať tělesných, tak duševních, což se pozitivně odráží na naší náladě a celkovém ladění. Usilujeme proto o vzájemný respekt mezi všemi aktéry vzdělávání. Snažíme se přibližovat modelu Respektovat a být respektován, který vychovává zdravě sebevědomé, zvídavé, v komunikaci sdílné děti zodpovědné za své chování, a vytváří vztahy vzájemné důvěry, pochopení, podpory a ochoty.

Pro větší samostatnost dětí a jejich vzájemnou spolupráci plánujeme činnosti v centrech aktivit (prvky z programu Začít spolu).

Více o programu naleznete zde:

ŠVP Sobčice 1.9.2021-3.aktualizovaná verze.pdf

NADSTANDARDNÍ AKTIVITY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023